Automatyka przemysłowa

Metria specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań związanych ze sterowaniem automatyką przemysłową, w tym przede wszystkim dla branży wodno-ściekowej. Tworzymy projekty monitoringu przemysłowego, dostarczamy gotowe urządzenia sterownicze. Zatrudniamy zespół doświadczonych programistów, którzy realizują zlecenia na projektowanie układów sterowania do różnorodnych zastosowań. Tworzymy od podstaw (projektujemy, instalujemy i przeprowadzamy rozruchy) zarówno układy automatyki, jak też układy sterowania oczyszczalni ścieków, układy sterowania przepompowni oraz stacji uzdatniania wody (SUW). W szerokiej palecie usług Metrii znajduje się też monitoring procesów przemysłowych. Zamawiając u nas projekt systemów monitorujących otrzymasz przetestowane rozwiązanie, oparte na powszechnie cenionym oprogramowaniu SCADA (Supervisory Control And Data Acquisition). Jeżeli nasza oferta wzbudziła Twoje zainteresowanie – zapraszamy do kontaktu i współpracy.
H2: Monitoring procesów przemysłowych

systemy monitorujące - oczyszczalnia biologiczna

Monitoring procesów przemysłowych

Nasze systemy monitoringu oparte na platformie informatycznej SCADA pozwalają sprawować skuteczny nadzór nad pojedynczymi, ale także rozproszonymi na dużym terenie obiektami. Operatorzy mają bieżący wgląd w parametry procesów technologicznych i produkcyjnych bez fizycznej obecności w miejscach, w których zlokalizowane są konkretne maszyny. Jeżeli system monitoringu został sprzężony z układami automatyki, możliwa jest również zdalna zmiana parametrów korygowanie trybu pracy, uruchamianie i wyłącznie urządzeń).

projekty AKPiA

Projektowanie systemów automatyki przemysłowej

Zatrudniamy zgrany i doświadczony zespół programistów i inżynierów, którzy są w stanie wykonać praktycznie każdy projekt z branży AKPiA (aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki) oraz IT związany z zastosowaniami przemysłowymi. Jedną z naszych podstawowych usług jest projektowanie i budowa systemów automatyki przemysłowej z wykorzystaniem sterowników PLC.

pompa do oleju metria

Serwis pomp i agregatów pompowych

Posiadamy duże doświadczenie w serwisowaniu pomp oleju napędowego i AdBlue oraz pomp przeznaczonych do tłoczenia innych chemikaliów. Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny pomp i agregatów pompowych wszystkich typów. Oferujemy też usługi doradcze w kwestii wyboru pomp do konkretnych zastosowań. Współpracujemy z takimi markami, jak Grundfos, KSB, Hydro Vacuum, Sulzer, Meprozet, Metalchem.

Szafy sterownicze

Szafy sterownicze

Projektujemy i budujemy szafy sterownicze, w tym przede wszystkim rozdzielnie zasilająco-sterujące do przydomowych przepompowni ścieków, układy sterujące do zestawów hydroforowych oraz stacji uzdatniania wody (SUW) i biologicznych oczyszczalni ścieków. Wykonujemy od podstaw szafy sterujące według wytycznych Klienta. Podejmujemy się też napraw i modernizacji istniejących szaf sterujących.

telemetria

Telemetria

Telemetria pozwala na znaczące oszczędności czasu pracy oraz wydatków związanych z odwiedzaniem odległych lokalizacji, w których znajdują się urządzenia. Dzięki oferowanym przez nas rozwiązaniom akwizycja danych odbywa się zdalnie. Do przesyłania zebranych odczytów wykorzystujemy pakietową transmisję danych GPRS. Tworzymy systemy telemetryczne od podstaw, dopasowując je ściśle do wymagań Klienta.

układy sterowania

Układy sterowania

Tworzymy projekty i budujemy różnego typu układy sterowania – zarówno proste, przeznaczone do zarzadzania jednym systemem (np. przydomową oczyszczalnią ścieków), jak też duże systemy dla obiektów rozproszonych i znacznie od siebie oddalonych (w oparciu o automatykę umożliwiającą zdalne zarzadzanie pracą maszyn). W realizowanych projektach wykorzystujemy wiedzę i bogatą praktykę w programowaniu sterowników PLC.

Szafy sterownicze

Urządzenia sterownicze

Metria nie skupia się wyłącznie na usługach projektowych i deweloperskich, związanych z systemami sterowania. Posiadamy też w ofercie gotowe, produkowane przez nas moduły i urządzenia sterownicze przeznaczone do zastosowania w przydomowych oczyszczalniach ścieków, przepompowniach oraz we wszelkich innych urządzeniach i systemach kanalizacyjnych czy sieciach wodociągowych.