Automatyka przemysłowa

Metria specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań związanych ze sterowaniem automatyką przemysłową, w tym przede wszystkim dla branży wodno-ściekowej. Tworzymy projekty monitoringu przemysłowego, dostarczamy gotowe urządzenia sterownicze. Zatrudniamy zespół doświadczonych programistów, którzy realizują zlecenia na projektowanie układów sterowania do różnorodnych zastosowań. Tworzymy od podstaw (projektujemy, instalujemy i przeprowadzamy rozruchy) zarówno układy automatyki, jak też układy sterowania oczyszczalni ścieków, układy sterowania przepompowni oraz stacji uzdatniania wody (SUW). W szerokiej palecie usług Metrii znajduje się też monitoring procesów przemysłowych. Zamawiając u nas projekt systemów monitorujących otrzymasz przetestowane rozwiązanie, oparte na powszechnie cenionym oprogramowaniu SCADA (Supervisory Control And Data Acquisition). Jeżeli nasza oferta wzbudziła Twoje zainteresowanie – zapraszamy do kontaktu i współpracy.

systemy monitorujące - oczyszczalnia biologiczna

Nasze systemy monitoringu oparte o platformę informatyczną SCADA (Superiory Control And Data Acquisition) oraz system transmisji danych GPRS pozwalają na sprawne zarządzanie zarówno pojedynczymi obiektami wodno-kanalizacyjnymi, jak i większą strukturą tego rodzaju obiektów rozproszoną na dużym terenie. Dzięki naszym systemom monitorującym operatorzy mają bieżący wgląd w parametry procesów technologicznych i produkcyjnych bez konieczności fizycznej obecności w miejscach, w których znajdują się konkretne maszyny. Rozwiązania oferowane przez firmę Metria dają możliwość stałego monitorowania przesyłania oraz uzdatniania wody, jak również przepompowywania i uzdatniania ścieków. Dodatkowo, jeśli system monitoringu został sprzężony z układami automatyki, możliwa jest również zdalna zmiana parametrów, korygowanie trybu pracy, uruchamianie i wyłącznie urządzeń. Tego rodzaju monitoring przemysłowy pozwala w sposób błyskawiczny wykrywać oraz korygować ewentualne nieprawidłowości w działaniu maszyn i urządzeń a co za tym idzie, zapobiega poważniejszym awariom i przestojom, które każdorazowo generują straty. Zdalny odczyt i korekta ustawień systemów przyczynia się również do optymalizacji kosztów. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku dużych i silnie rozproszonych sieci, których nie sposób nadzorować inaczej.

projekty AKPiA

Zatrudniamy zgrany i doświadczony zespół programistów i inżynierów, którzy są w stanie wykonać praktycznie każdy projekt z branży AKPiA (aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki) oraz IT związany z zastosowaniami przemysłowymi. Jedną z naszych podstawowych usług jest projektowanie i budowa systemów automatyki przemysłowej z wykorzystaniem sterowników PLC.

pompa do oleju metria

Posiadamy duże doświadczenie w serwisowaniu pomp oleju napędowego i AdBlue oraz pomp przeznaczonych do tłoczenia innych chemikaliów. Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny pomp i agregatów pompowych wszystkich typów. Oferujemy też usługi doradcze w kwestii wyboru pomp do konkretnych zastosowań. Współpracujemy z takimi markami jak Grundfos, KSB, Hydro Vacuum, Sulzer, Meprozet, Metalchem.

Szafy sterownicze

Projektujemy i budujemy szafy sterownicze, w tym przede wszystkim rozdzielnie zasilająco-sterujące do przydomowych przepompowni ścieków, układy sterujące do zestawów hydroforowych oraz stacji uzdatniania wody (SUW) i biologicznych oczyszczalni ścieków. Wykonujemy od podstaw szafy sterujące według wytycznych Klienta. Podejmujemy się też napraw i modernizacji istniejących szaf sterujących.

telemetria

Telemetria pozwala na znaczące oszczędności czasu pracy oraz wydatków związanych z odwiedzaniem odległych lokalizacji, w których znajdują się urządzenia. Dzięki oferowanym przez nas rozwiązaniom akwizycja danych odbywa się zdalnie. Do przesyłania zebranych odczytów wykorzystujemy pakietową transmisję danych GPRS. Tworzymy systemy telemetryczne od podstaw, dopasowując je ściśle do wymagań Klienta.

układy sterowania

Tworzymy projekty i budujemy różnego typu układy sterowania – zarówno proste, przeznaczone do zarządzania jednym systemem (np. przydomową oczyszczalnią ścieków), jak też duże systemy dla obiektów rozproszonych i znacznie od siebie oddalonych (w oparciu o automatykę umożliwiającą zdalne zarządzanie pracą maszyn). W realizowanych projektach wykorzystujemy wiedzę i bogatą praktykę w programowaniu sterowników PLC.

Szafy sterownicze

Metria nie skupia się wyłącznie na usługach projektowych i deweloperskich, związanych z systemami sterowania. Posiadamy też w ofercie gotowe, produkowane przez nas moduły i urządzenia sterownicze przeznaczone do zastosowania w przydomowych oczyszczalniach ścieków, przepompowniach oraz we wszelkich innych urządzeniach i systemach kanalizacyjnych czy sieciach wodociągowych.